
Hikvision
0,00 ₼
| Indicator | Power Indicator, Status Indicator |
| Power supply | 12V DC |
| Power consumption | ≤2W |
| Working temperature | -20°C to +65°C (-4°F to 149°F) |
| Working humidity | 10% to 90% (Non Condensing) |
| Protective level | IP65 |
| Dimensions | 115mm × 44mm × 22mm (4.53” × 1.73” × 0.87”) |
| Keypad | No Keypad (DS-K1107E and DS-K1107M)Keypad with 12 Keys (0~9, *, #) (DS-K1107EK and DS-K1107MK) |
| Buzzer | support |
| TAMPER | support |
| RS-485 | support |
| Wiegand | support |
| ID settings | via DIP Switch |
| Processor | 32-bit |
| Card reading distance | ≤50mm (≤1.97") |