
Hikvision
0,00 ₼
| Audio output | Built-in buzzer |
| Face recognition distance | 0.3 m ~ 1.5 m |
| Face recognition accuracy rate | > 99% |
| Face recognition duration | < 0.2 s |
| Card type | M1 card |
| Face capacity | 500 |
| Fingerprint capacity | 1,000 |
| Card capacity | 1,000 |
| Event capacity | 100,000 |
| Screen size | 2.4 inch |
| Type | LCD |
| Resolution | 320 × 240 |
| Face anti-spoofing | Support |
| Built-in access controller | Support |
| Power supply | 12 VDC Supports power supply by battery in the bracket |
| Power consumption | ≤ 6 W |
| Working temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working humidity | 0 to 90% (No condensing) |
| Language | English, Spanish (South America), Arabic, Thai, Indonesian, Russian, Vietnamese, Portuguese (Brazil), Korean, Japanese |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100 M self-adaptive |
| Lock control | 1 |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| TAMPER | 1 |
| USB | 1 |
| Wired network | Support |
| Wi-Fi | Support, 2.4 G, 802.11b/g/n |
| Operating system | Linux |
| Lens | 1 |
| Video compression standard | PAL (Default) and NTSC |
| Resolution | 2 MP (video stream: 720P) |