
Hikvision
0,00 ₼
| Face recognition distance | 0.3 to 1.5 m |
| Face recognition accuracy rate | >99% |
| Face recognition duration | < 0.2 s |
| Card type | EM card |
| Card reading frequency | 125 KHz |
| Face capacity | 1,500 |
| Fingerprint capacity | 3,000 |
| Card capacity | 3,000 |
| Event capacity | 150,000 |
| Screen size | 4.3 inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | LCD |
| Resolution | 480 × 272 |
| Face anti-spoofing | Support |
| Power supply | 12 VDC, 1 A (power adapter included) Supports power supply by battery in the bracket |
| Working temperature | -10 °C to 40 °C (14 °F to 104 °F) |
| Working humidity | 0 to 90% (No condensing) |
| Dimensions | 118.4 mm × 118.4 mm × 21.8 mm (4.66" × 4.66" × 0.86") |
| Installation | Wall mounting, base mounting |
| Application environment | Indoor |
| Language | English, Spanish (South America), Arabic, Thai, Indonesian, Russian, Vietnamese, Portuguese (Brazil), Korean; Japanese |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100 M self-adaptive |
| Lock control | 1 |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| TAMPER | 1 |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| Wiegand | 1 Wiegand (W26, W34) |
| USB | 1 |
| Wired network | Support |
| Wi-Fi | Support, 2.4 G, 802.11b/g/n |
| Operating system | Linux |
| Lens | 2 |
| Resolution | 2 MP |
| Video standard | PAL (Default) and NTSC |