
Hikvision
0,00 ₼
| Face recognition distance | 0.3 to 3 m |
| Face recognition accuracy rate | ≥ 99% |
| Face recognition duration | < 0.2 s per person |
| Card type | M1 card;Felica card;DESfire card |
| Face capacity | 10,000 |
| Fingerprint capacity | 10,000 (With fingerprint module) |
| Card capacity | 50,000 |
| Event capacity | 150,000 |
| Screen size | 7 inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | IPS |
| Resolution | 600 × 1024 |
| Advertisement | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Audio prompt | Support |
| Time synchronization | Support |
| Barcode recognition | Support Format: Code 128, Interleaved 2 of 5, Matrix 2 of 5 , Code 39, Codebar, Code 9 and UCC/EAN-128 |
| QR code recognition | Support |
| Fingerprint recognition | Support |
| Power supply | 12 VDC to 24 VDC, 2 A |
| Working temperature | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F) |
| Working humidity | 0 to 90% (no condensing) |
| Protective level | IP65 |
| Dimensions | 110.5 mm × 209.2 mm × 24 mm (4.35" × 8.24" × 0.94") |
| Language | English, Spanish (South America), Arabic, Thai, Indonesian, Russian, Vietnamese, Portuguese (Brazil), Japanese, Korean, Traditional Chinese, French and Turkish |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100/1000 M self-adaptive |
| Lock control | 1 |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| Alarm input | 2 |
| Alarm output | 1 |
| TAMPER | 1 |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| Wiegand | 1 Wiegand(Hik 26bit,Hik 34bit) |
| USB | 1 (For Module) |
| Audio output interface | 1 (3.5 mm) |
| Wired network | Support |
| Wi-Fi | Support, 2.4 G, 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| Operating system | Linux |
| Lens | 2 |
| Resolution | 2 MP |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Support |
| Video standard | PAL (Default)/NTSC |