
Hikvision
0,00 ₼
| Wired network | Support 10/100/1000 Mbps self-adaptive |
| Power supply | 12 VDC to 24 VDC/2 A |
| Working temperature | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F) |
| Working humidity | 0 to 90% (no condensing) |
| Power consumption | ≤ 10 W |
| Dimensions | 110.5 mm × 247.7 mm × 24 mm (4.35" × 9.75" × 0.94") |
| Language | English, Spanish (South America), Arabic, Thai, Indonesian, Russian, Vietnamese, Portuguese (Brazil), Japanese, Korean, Traditional Chinese, French and Turkish |
| Application environment | Indoor and windless environment use only |
| Pixel | 2 MP |
| Lens | Dual-lens |
| Video standard | PAL (Default)/NTSC |
| Alarm input | 2 |
| Alarm output | 1 |
| USB | 1 type-C (for module) |
| Audio Output Interface | 1 (3.5 mm) |
| Network interface | 1 |
| RS-485 | 1 |
| Wiegand | 1 |
| Lock output | 1 |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| TAMPER | 1 |
| Configuration via Web browser | Support |
| Hik-Connect | Support |
| Two-way audio | Support |
| Barcode recognition | Support (with peripheral module) |
| QR code recognition | Support (with peripheral module) |
| Face mask recognition | Support |
| Time synchronization | Support |
| Face recognition | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Live view | Support |
| Audio prompt | Support |
| Operation system | Linux |
| Resolution | 600 × 1024 |
| Size | 7-inch |
| Type | Touch screen |
| Face recognition accuracy rate | ≥ 99% |
| Card type | M1 card;DESfire card;Felica card |
| Card reading distance | 0 to 3 cm |
| Face recognition duration | < 0.2 s per person |
| Face recognition distance | 0.3 to 3 m |
| Temperature range | 30 °C to 45 °C (86 °F to 113 °F) |
| Sensor | Vanadium Oxide uncooled sensor |
| Resolution | 120 × 160 |
| Frame rate | 25 fps |
| Measurement accuracy | 0.1 °C |
| Measurement deviation | ± 0.5 °C, without black body calibration |
| Measuring distance | 0.3 to 3 m |
| User capacity | 100,000 |
| Fingerprint capacity | 10,000 (With fingerprint module) |
| Card capacity | 500,000 |
| Face capacity | 100,000 |
| Event capacity | 150,000 |