
Hikvision
0,00 ₼
| Card type | DESfire card;Felica card |
| Screen size | 8 inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | LCD |
| Hik-Connect | Support |
| Language | English, Thai, Brazilian Portuguese, Russian, Spanish, Arabic, Japanese, Ukrainian, and Indonesian |
| QR code recognition | Support. The dimension of the recognized QR code picture should be larger than 6 cm × 6 cm. |
| Face anti-spoofing | Support |
| Power supply | 12 to 24 VDC, 3 A, Standard PoE |
| Working temperature | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F) |
| Working humidity | 0 to 90% (No condensing) |
| Protective level | IP65 |
| Dimensions | 127.3 mm × 232.1 mm × 23.5 mm (5.0'' × 9.1'' × 0.9'' ) |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100/1000 M self-adaptive |
| Lock control | 1 |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| Alarm input | 2 |
| Alarm output | 1 |
| TAMPER | 1 |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| Wiegand | 1 Wiegand(Hik 26bit,Hik 34bit) |
| USB | 1 |
| Wired network | Support |
| RF Frequency | 13.56 MHz |
| Lens | 2 |
| Resolution | 2 MP |
| FOV | HFOV = 88°; VFOV = 44°; DFOV = 108° |