
Hikvision
0,00 ₼
| QR code | Support |
| Face recognition distance | ≤ 2m |
| Face recognition accuracy rate | ≥99% |
| Face recognition duration | 0.2 s |
| Face capacity | 50,000 |
| Card capacity | 250,000 |
| Event capacity | 1,000,000 |
| Lane width | 550;650;750;900;1100 |
| Pedestal length | 1500 mm |
| Module selection | YES |
| Pedestal width | 130 mm |
| Wall distance | 10 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Application environment | Indoor |
| Authentication mode | Card;Face;QR code |
| Card type | Desfire;EM |
| Recommended width | 650 mm |
| Base model | DS-KSM01/B631 |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Movement Protrusion Width | 77 mm |
| Built-in face recognition | YES |
| Built-in display | YES |
| Convert Face | YES |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Integrated Auth | Card;Face;QR code;Screen |
| Configuration via PC Web | Support |
| Advertisement | Support |
| Built-in face recognition | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Throughput | 30 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method |
| Lane width | 550 mm to 1100 mm (21.65" to 43.31") |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel with the thickness of 1.5 mm (0.06") |
| Supplement light | Yes |
| Power | 100 to 240 VAC; 50 to 60 Hz |
| Power consumption | 80W (stand by) |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No Condensing) |
| Dimensions | Without Packaging: 1500 mm × 130 mm × 1000 mm (59.05”× 5.12”× 39.37”) With Packaging: 1690 mm × 465 mm × 1105 mm (66.54”× 18.31”× 43.5”) |
| Approval | CE/FCC/CB/RoHS/REACH/WEEE |
| Access controller | Supplied |
| Supercapacitor | Supplied |
| Network switch | Supplied |
| Network interface | 1 |
| Lock control | 2 |
| Exit button | 2 |
| Alarm output | 2 |
| TAMPER | YES |
| RS-485 | 4 |
| RS-232 | 2 |
| Wiegand | Wiegand in x 2 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | 2 |
| Wired network | 100Mbps self-adaptive Ethernet |
| Motor | Servo motor |
| MCBF | ≥ 12 million times |
| IR light detectors | 20 pairs |
| Screen size | 6.95 inch |
| Operation method | Display screen |
| Resolution | 600 * 1024 |
| Sensor | 2 MP |
| Resolution | 1920 x 1080 |