
Hikvision
0,00 ₼
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Wi-Fi | Support |
| Throughput | 35 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm to 1100 mm (21.65" to 43.31") |
| Barrier material | 10 mm Acrylic glass, 10 mmTempered glass, Stainless steel pipe |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1.5 mm |
| Power consumption | Standby: 70 W Working: 160 W Peak: 250 W |
| Working temperature | -25 °C to 65 °C (-4 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 0% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1500 mm × 130 mm × 1000 mm (59.05" × 5.12\" × 39.37\") With package: 1690 mm × 465 mm × 1105 mm (66.54 × 18.31\" × 43.5\")" |
| Approval | CE/CB/RoHS/REACH/WEEE |
| Power supply method | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Language | English, Portuguese (Brazil), Spanish, Spanish(Latin), Russian, Vietnamese, Japanese, Bahasa, Thai. |
| Power supply for face recognition module | Supplied |
| Network interface | x 1 |
| Lock control | x 2 |
| Exit button | Main: 1 Sub: 1 |
| RS-485 | Main: 2 Sub: 2 |
| RS-232 | Main: 1 Sub: 1 |
| Wiegand | Main: 1 Sub: 1 |
| Fire alarm input | x 1 |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Not support |
| AP mode | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Keyfob | Support, 433 MHz/868 MHz, within 25 m |
| Motor | Servo motor |
| MCBF | ≥ 12 million times |
| IR light detectors | 20 pairs |
| Brake | Support |
| Access controller | Supplied |
| Supercapacitor | Supplied |
| Network switch | Not supplied |
| QR code | optional |
| Card | Desfire/M1/EM |
| Card capacity | 700,000 |
| Event capacity | 700,000 |
| Lane width | 550,650,750,900,1100 |
| Pedestal length | 1500 mm |
| Module selection | YES |
| Pedestal width | 130 mm |
| Wall distance | 70 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass,Stainless steel pipe |
| Application environment | Indoor and outdoor |
| Authentication mode | Card;Face;QR code |
| Card type | EM;Desfire |
| Recommended width | 650 mm |
| Base model | DS-KSM01/B631 |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Movement Protrusion Width | 77 mm |
| Convert Face | YES |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Integrated Auth | Card;Face;QR code;Screen |