
Hikvision
0,00 ₼
| Card Type | EM card or M1 card (actual corresponding card type refer to product model names). |
| Card capacity | 500,000 |
| Event capacity | 500,000 |
| Lane width | 550 |
| Pedestal length | 1200 mm |
| Module selection | YES |
| Pedestal width | 233 mm |
| Wall distance | 40 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Stainless steel pipe |
| Application environment | Indoor and outdoor |
| Authentication mode | Card;Face;QR code |
| Card type | EM;M1 |
| Recommended width | 550 mm |
| Base model | DS-KSM01/G301 |
| Authentication exclusionary | Card;Face |
| Product type | Tripod Turnstile |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Support |
| Audio prompt | Support |
| Communication protocol | TCP/IP |
| Keypad configuration | Support |
| Keyfob | Not support |
| Throughput | 25 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm (21.65") |
| Barrier material | SUS304 stainless pipe |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1.0 mm and SUS304 stainless steel 0.8 mm |
| Power consumption | Standby: 35 W Working: 45 W Peak: 55 W |
| Working temperature | -20 °C to 65 °C (-4 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 0% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1200 mm × 233 mm × 1000 mm (47.2" × 9.2\" × 39.4\") With package: 1350 mm × 410 mm × 1120 mm (53.1 × 16.1\" × 44.1\")" |
| Approval | CE/CB/RoHS/REACH/WEEE |
| Power supply method | Power supply: 100 to 240 VAC~, 50/60 Hz, 1A-0.5A |
| Access controller | Supplied |
| Network interface | 1 |
| Lock control | 2 |
| Exit button | 2 |
| Alarm output | 2 |
| TAMPER | NA |
| RS-485 | 4 |
| RS-232 | 2 |
| Wiegand | 2 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | 2 |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Motor | NA |
| MCBF | ≥ 2 million times |