
Hikvision
0,00 ₼
| Wired network | Support,10M/100M |
| Wi-Fi | For AP mode only |
| Lane width | 550 mm to 1400 mm (21.65" to 55.12") |
| Barrier material | 8 mm acrylic glass,1.5 mm stainless pipe |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1.2 mm |
| Indicator | Lane status indicator, authentication indicator and barrier light |
| Power consumption | Side: 80 W; middle: 160 W |
| Working temperature | -15 °C to 65 °C (-5 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1205 mm × 199 mm × 1072 mm (47.44" × 7.83\" × 42.21\") With package: 1405 mm × 345 mm × 1195 mm (55.31 × 13.58\" × 47.05\")" |
| Power supply method | Middle:100-120V~/200-240V~,50Hz/60Hz,1.6A; Side: 100-240V~,50Hz/60Hz,0.8A |
| Language | English, Japanese, Thai, Indonesian, Russian, Spain (European), Spain (Latin America), Portugal (Brazil), Arabic, Kazakh, Uzbek, Ukraine |
| Interconnecting cable length | 5.5m |
| Lens | Prime Lens |
| Video compression standard | H.264 |
| Resolution | 2 MP |
| FOV | Horizontal: 59° Vertical: 108° |
| WDR | Support |
| Video standard | PAL by default, support NTSC |
| Focal length | 2.8mm |
| Aperture | F1.6 |
| Network interface | × 1 |
| Lock control | 0 |
| Exit button | 2 |
| Alarm output | 4 |
| RS-485 | 2 |
| RS-232 | Main: 1 Sub: 1 |
| Wiegand | Main: 1 Sub: 1 |
| USB | 2 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | 2 |
| Audio compression standard | G.711U |
| Audio compression bitrate | 16 Kbps |
| Audio output | Support |
| Volume adjustment | Support |
| Power output | 5.5W |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Support |
| Hik-Connect | Support |
| Multi-factor authentication | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Face mask recognition | Support |
| Built-in face recognition | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Keyfob | Support, 433 MHz/868 MHz, within 50 m |
| Motor | Brushless Motor |
| MCBF | ≥ 5 million times |
| Brake | Not support |
| Door open duration | 5 to 60 sec |
| dToF sensor | 6 |
| Access controller | Support |
| Supercapacitor | Support |
| Network switch | NA |
| Face recognition distance | 0 m to 2 m |
| Face recognition accuracy rate | >99% |
| Face recognition duration | <200 ms |
| Card Type | EM card |
| Card reading frequency | 125 KHz |
| Card reading distance | 3cm |
| Card reading duration | <1s |
| Face capacity | 100,000 |
| Card capacity | 200,000 |
| Event capacity | 100,000 |
| Module selection | NO |