
Hikvision
0,00 ₼
| Face recognition distance | 0 m to 2 m |
| Face recognition accuracy rate | >99% |
| Face recognition duration | <200 ms |
| Card | EM card or M1 card or Desfire card (actual corresponding card type refer to product model names) |
| Card reading frequency | 13.56 MHz or 125 KHz |
| Card reading distance | 3cm |
| Card reading duration | <1s |
| Palm print and palm vein | Support (optional) |
| Face capacity | 100,000 |
| Card capacity | 500,000 |
| Event capacity | 1000,000 |
| Palm print and palm vein capacity | 10,000 |
| Lane width | 650;750;900;1100 |
| Pedestal length | 1550 mm |
| Module selection | YES |
| Pedestal width | 120 mm |
| Wall distance | 20 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Application environment | indoor |
| Authentication mode | Card;Face;QR code;Palm & Vein |
| Card type | EM;Desfire |
| Recommended width | 650 mm |
| Base model | DS-KSM02/B630 |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Movement Protrusion Width | 66 mm |
| Convert Face | NO |
| Door Height | Default(0.85m) |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Integrated Auth | Card;Face |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Support |
| Hik-Connect | Support |
| Multi-factor authentication | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Face mask recognition | Support |
| Built-in face recognition | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Lane width | 550 mm to 1100 mm (21.7" to 43.3") |
| Barrier material | 10 mm acrylic glass |
| Pedestal material | Aluminium alloy |
| Indicator | Lane status indicator, barrier light |
| Power consumption | Standby: 70 W Working: 180 W Peak: 280 W |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IP40 |
| Dimensions | Without package: 1550 mm × 120 mm × 1002 mm (61.02" × 4.72\" × 39.45\") With package: 1760 mm × 500 mm × 1225 mm (69.30 × 19.69\" × 48.23\")" |
| Power supply method | 100 to 240 VAC~, 50/60 Hz, 1.6A |
| Color | Rose gold by default, support Aluminum Natural / Champagne Gold / Space Grey / Obsidian Black by customization. |
| Language | English, Japanese, Thai, Indonesian, Russian, Spain (European), Spain (Latin America), Portugal (Brazil), Arabic, Kazakh, Uzbek, Ukraine |
| Interconnecting cable length | 5.5m |
| Access controller | Support |
| Supercapacitor | Support |
| Network switch | Not supplied |
| Network interface | 1 |
| Exit button | Main: 1 Sub: 1 |
| Alarm output | 4 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | 2 |
| Wired network | Support,10M/100M |
| Wi-Fi | For AP mode only |
| Motor | Servo motor |
| MCBF | ≥ 11 million times |
| Brake | Support |
| Door open duration | 5 to 60 sec |
| dToF sensor | × 12 |
| Audio compression standard | G.711U |
| Audio compression bitrate | 16 Kbps |
| Audio output | Support |
| Volume adjustment | Support |
| Power output | 5.5W |
| Screen size | 6.95-inch |
| Operation method | Display screen |
| Type | IPS screen |
| Resolution | 600 × 1024 |
| Lens | Dual lens |
| Video compression standard | H.264 |
| Resolution | 2 MP |
| FOV | Horizontal: 59° Vertical: 108° |
| WDR | Support |
| Video standard | PAL by default, support NTSC |
| Focal length | 2.8mm |
| Aperture | F1.6 |