
Hikvision
0,00 ₼
| QR code | Optional |
| Face recognition distance | 0.5 m to 2 m |
| Face recognition accuracy rate | >99% |
| Face recognition duration | <200 ms |
| Card Type | EM/M1 card |
| Card reading frequency | 13.56 MHz and 125 KHz |
| Card reading distance | 0 to 3 cm |
| Card reading duration | <1 sec |
| Face capacity | 100,000 |
| Card capacity | 200,000 |
| Event capacity | 100,000 |
| Lane width | 550 |
| Pedestal length | 1206 mm |
| Module selection | YES |
| Pedestal width | 303 mm |
| Wall distance | 20 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Application environment | Indoor and Outdoor |
| Authentication mode | QR code;Card |
| Card type | M1;EM |
| Recommended width | 550 mm |
| Base model | DS-KSM01/Y220 |
| Product type | Flap barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Built-in face recognition | YES |
| Convert Face | NO |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Configuration via PC Web | Support |
| Configuration via mobile Web | Support |
| Hik-Connect | Support |
| Multi-factor authentication | Support |
| Face anti-spoofing | Support |
| Face mask recognition | Support |
| Built-in face recognition | Support |
| Communication protocol | ISAPI |
| Keyfob | Support, 433 MHz/868 MHz, within 50 m |
| Throughput | 30 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm (21.65") |
| Barrier material | 12 mm acrylic glass |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel |
| Indicator | Lane status indicator, authentication indicator and barrier light |
| Power consumption | Standby: 20 W Working: 60 W Peak: 90 W |
| Working temperature | -20 °C to 70 °C (-4 °F to 158 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1200 mm × 1000 mm × 139.4 mm (47.24" × 39.37\" × 5.48\") With package: 1290 mm × 1140 mm × 390 mm (50.78 × 44.88\" × 15.35\")" |
| Power supply method | 100-240V~,50Hz/60Hz |
| Language | English, French, Portuguese (Brazil), Spanish, Russian, German, Italian, Polish, Arabic, Turkish, Vietnamese, Hungarian, Dutch, Romanian, Czech, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Portuguese, Slovak |
| Interconnecting cable length | 6.5 m |
| Access controller | Supplied |
| Supercapacitor | Supplied |
| Network switch | Not supplied |
| Card receiver | Support |
| Expansion screw | M12*150mm(5.9'') 6pcs |
| Network interface | 2 |
| Alarm output | 4 |
| RS-485 | Main: 2 Sub: 2 |
| RS-232 | Main: 1 Sub: 1 |
| Wiegand | Main: 1 Sub: 1 |
| USB | Main: 1 Sub: 1 |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | Main: 1 Sub: 1 |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Wi-Fi | Supported, only for AP mode |
| Motor | brushless motor |
| MCBF | ≥ 5 million times |
| Operating system | Linux |
| dToF sensor | x 4 |