
Hikvision
0,00 ₼
| Button | 1 |
| Power supply | IEEE802.3af, standard PoE or 12 VDC |
| Installation | Surface mounting |
| Power consumption | < 10 W |
| Working temperature | -30° C to +50° C(-22° F to 122° F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Protective level | IP65, IK09 |
| Dimensions (L x W x H) | 161.85 mm × 74.13 mm × 53.2 mm(6.37" × 2.92" × 2.09") |
| Battery | / |
| Language | English,French,Portuguese,Spanish,Russian,German,Italian,Polish,Arabic,Turkish,Vietnamese,Hungarian,Dutch,Romanian,Czech,Bulgarian,Ukrainian,Croatian,Serbian,Greek,Slovakia,BrazilianPortuguese |
| Application environment | Outdoor and Indoor |
| Face capacity | / |
| Card capacity | / |
| Linked indoor station capacity | 1 |
| Sub door station capacity | 16 |
| Operating system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 M |
| RAM | 256 M |
| CPU | Embedded MCU Processor |
| Screen size | / |
| Operation method | / |
| Type | / |
| Resolution | / |
| Lens | 1 |
| Resolution | Main stream : 1920 × 1080 Sub stream : 640 × 480 |
| FOV | Horizontal:95° Vertical:54° |
| WDR | Support |
| Supplement light | IR supplement |
| Video compression standard | H.264 |
| Audio compression standard | G.711 U,G.711 A |
| Audio input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | Built-in loudspeaker (More than 80 dB within 30 cm) |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, RSTP, SIP |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet |
| Wi-Fi standard | / |
| Bluetooth version | / |
| 3G/4G standard | / |
| Alarm input | 1 |
| Debugging port | 1 |
| Network interface | 1 |
| Lock control | 1 (1 relay, max to 30 VDC, 2 A) |
| Power interface | 1 |