
Hikvision
0,00 ₼
| Button | 1 |
| Installation | Surface mounting, flush mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | IP65 |
| Working temperature | -40° C to 60° C (-22° F to 140° F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × H × D) | 100 mm × 98 mm × 42 mm |
| Battery | / |
| Power supply | Powered by KAD704Y or KAD706Y series distributor |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | ≤ 4 W |
| Language | English, Arabic, European French, Russian, European Spanish, Latin American Spanish, Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Brazilian Portuguese, Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese (Taiwan), Latin American Spanish |
| User capacity | 2000 |
| Face capacity | NA |
| Fingerprint capacity | / |
| Message capacity | / |
| Linked indoor station capacity | 500 |
| Sub door station capacity | 16 |
| Operation system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 256 MB |
| Processor | Embedded Processor |
| Screen size | / |
| Operation method | / |
| Type | / |
| Resolution | / |
| Lens | 1 |
| Resolution | 2 MP |
| FOV | Horizontal: 146°, Vertical: 82° |
| Wide dynamic range (WDR) | Support |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Video compression standard | H.264; H.265; MJPEG |
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、Opus、AAC-LD、AAC-LC、G.726、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP, IPV6, ONVIF |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Alarm input | 4 (2 exit buttons and 2 door contacts by default) |
| Network interface | NA |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 (2 for lock control) |
| RS-485 | 1 (1 for Hikvision's sub module communication) |
| USB | NA |
| Wiegand | NA |
| TF card | NA |
| Alarm output | NA |
| Lock control | 2 relays, Max. to 30 VDC, 2 A |
| Door contact input | 2 |
| Two-Wire IP interface | 1 |