
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G711U、G711A、G722.1、G726、AAC_LC、AAC_LD、OPUS |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | Max. 64 Kps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Audio Performance | 30cm 80dB |
| User capacity | 2000 |
| Linked indoor station capacity | 1000 |
| Sub door station capacity | 99 |
| Alarm input | 4 (2 exit buttons and 2 door contacts by default) |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 (2 for lock control) |
| RS-485 | 1 (1 for Hikvision's sub module communication) |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC, 2 A |
| Door contact input | 2 |
| Button | 2 |
| Installation | Surface mounting, flush mounting |
| Indicator | 3 |
| Protective level | IP65, IK08 |
| Working temperature | -40℃~+60℃ |
| Power supply | 12 VDC, 1.5 A,IEEE802.3af, Standard PoE |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | ≤ 5 W |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP, RTP, SIP, Onvif |
| Operation system | Linux |
| ROM | 4 GB |
| RAM | 256 MB |
| Processor | Embedded high performance processor |
| Lens | 5 MP camera |
| Resolution | 3200* 1800 |
| FOV | Horizontal: 134°, Vertical: 82° |
| Wide dynamic range (WDR) | Support, 100dB |
| Supplement light | Low illumination, IR supplement lights |
| Video compression standard | H.264,H.265,MJPEG |