
Hikvision
0,00 ₼
| Button | / |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 200 mm × 140 mm × 23.6 mm (7.87" × 5.51" × 0.93") |
| Battery | / |
| Power supply | Powered by KAD704Y or KAD706Y series distributor |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 4 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Message capacity | 200 captured pictures (with TF card); 200 alarm records 2 MB RAM (without TF card) reserved for events |
| Notice capacity | 200 |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | 17 IP doorphones Max. |
| Operation system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| Processor | Embedded processor |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | TFT |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | / |
| Focal length | / |
| Audio input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、G.722.1 |
| Audio output | Buit-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Alarm input | 8-ch alarm inputs |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 |
| USB | / |
| TF card | Max to 128 G, SD 2.0 or lower version |
| Alarm output | 2 relays (30 V Max.) |
| Lock control | 2 relays, Max. to 30 VDC, 0.3 A |
| Two-Wire IP interface | 1 |