
Hikvision
0,00 ₼
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 119.99 mm × 119.99 mm × 21 mm (4.72" × 4.72" × 0.83") |
| Battery | / |
| Power supply | Powered by DS-KAD7060EY/DS-KA7061EY or 12V DC |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 4W(stand by ≤ 1W) |
| Language | English, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch , Spanish, Romanian, Estonian, Croatian, Slovenian, Serbian, Ukrainian, Portuguese |
| Linked indoor extensions capacity | 3 |
| Operation system | Embedded FreeRTOS operation system |
| Processor | Embedded processor |
| Operation method | Touch button |
| Type | / |
| Video compression standard | / |
| Lens | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Resolution | / |
| Focal length | / |
| Audio compression standard | G726 |
| Audio input | 1 Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | 1 Buit-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive through 2-wire interface |
| Wi-Fi | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Alarm input | 1 |
| TAMPER | / |
| RS-485 | / |
| USB | / |
| TF card | / |
| Alarm output | / |
| Power supply input | Powered by DS-KAD7060EY/DS-KA7061EY or 12V |
| Two-Wire IP interface | 2, 1 for input 1 for output |