
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G722.1, OPUS, AAC_LC, AAC_LD, G726, G711.U, G711.A |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Message capacity | 200 captured pictures, 200 alarm records |
| Notice capacity | 200 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | 17 |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex) |
| TF card | Support TF card, up to 128 G |
| Alarm output | 1 |
| Lock control | 1 relay, Max. 30 VDC 0.3 A, and 1 high/low level relay (3.3 V/0V) |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful TFT |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Button | / |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 187 mm × 137 mm × 25.7 mm (7.36" × 5.39" × 1.01") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, 1 A, IEEE802.3af, standard PoE |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 12 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | 2.4 GHz, IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Operation system | Android 10.1 |
| ROM | 8 GB |
| RAM | 2 GB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | H.265;H.264 |
| Focal length | / |