
Hikvision
0,00 ₼
| By Camera | All channels |
| Plate Attributes | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| Vehicle Attributes | Plate number, license plate color, license plate type |
| By NVR | All channels ,up to 345,600 targets/day The camera should enable AcuSearch function |
| By Camera | up to 4-ch,up to 345,600 targets/day |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 20 TB capacity for each HDD |
| Serial Interface | 1 RS-232 interface,1 RS-485 interface |
| USB Interface | Rear panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Obtained Certification | CE, CB, REACH, WEEE, UKCA |
| CE | EN 62368-1:2014,EN 62368-1:2014+A11:2017 |
| Decoding Format | H.265/H.265+/H.264/H.264+ |
| Decoding Capability | 2-ch@32 MP (30 fps)/2-ch@24 MP (30 fps)/4-ch@16 MP (30 fps)/8-ch@8 MP (30 fps) |
| Synchronous Playback | 8-ch |
| Recording Resolution | 32 MP/24 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF *: NVR supports up to 8-ch 32 MP/24 MP IP video inputs. |
| Facial Detection and Analytics | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Facial Detection and Analytics Performance | Face pictures captured by NVR: 8-ch, up to 8 MP |
| Face Picture Comparison | 8-ch; Comparison speed: 24 pictures per second; Face pictures are captured by NVR or camera |
| Face Picture Library | Up to 32 face picture libraries, up to 100,000 face pictures in list library, up to 10,000 face pictures in stranger library, up to 5,000,000 face pictures in face capture (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 20 GB) |
| GUI Language | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian,Hebrew |
| Power Supply | 12 VDC, 3.33A |
| Consumption | ≤ 50 W |
| Working Temperature | -10 to 55° C (14 to 131° F) |
| Working Humidity | 10 to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 319 × 243 × 65 mm ( 12.6"× 9.6" × 2.6") |
| AI by NVR | Facial recognition, perimeter protection, and video structuralization |
| AI by Camera | Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0, video structuralization, ANPR, people counting, and VCA |
| Engine | 1 engine can run an intelligent algorithm, engine mode is adjustable |
| Remote Connection | 128 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| Compatible Browser | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| By NVR | 8-ch 4 MP or 4-ch 8 MP (Without Large Model) 4-ch 4 MP or 2-ch 8 MP (With Large Model) |
| By Camera | All channels(powered by Large Model) |
| Structured Analysis | 6-ch 2 MP |
| Face Picture Comparison | 8-ch; Comparison speed: 24 pictures per second; Face pictures are captured by NVR or camera |
| Face Picture Library | Up to 32 face picture libraries, up to 100,000 face pictures in list library, up to 10,000 face pictures in stranger library, up to 500,000 face pictures in face capture (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 20 GB) |
| IP Video Input | 8-ch Up to 32 MP resolution *: NVR supports up to 8-ch 32 MP/24 MP IP video inputs. |
| Incoming Bandwidth | 128 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 256 Mbps |
| Video Output Mode | HDMI/VGA independent output |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| HDMI Output | 8K (7680 × 4320)/30 Hz, 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| VGA Output | 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |