
Hikvision
0,00 ₼
| Serial Interface | 1 RS-232 interface,1 RS-485 interface |
| SATA | 1 SATA interface |
| Alarm In/Out | 16/4 |
| USB Interface | 2 × USB 3.0, 2 x USB 2.0 |
| Capacity | Up to 20 TB capacity for each HDD |
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |
| Obtained Certification | CE, CB, Rohs, Reach, WEEE, UKCA |
| Decoding Format | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Recording Resolution | 8MP/7MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Power Supply | 12 VDC, 3.33A |
| Consumption | ≤ 60 W |
| Working Temperature | -10 to 55° C (14 to 131° F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Dimension (W × D × H) | 320 × 244 × 65 mm ( 12.58"× 9.61" × 2.56") |
| Remote Connection | 128 |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP,ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| By NVR | 8-ch, 6 MP (HD network camera, H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarms(powered by Guanlan large-scale AI model) |
| IP Video Input | 8-ch |
| Incoming Bandwidth | 256Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 256Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |