
Hikvision
0,00 ₼
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 10 TB capacity for each disk |
| Alarm In/Out | N/A |
| USB Interface | 2 × USB 2.0 |
| Facial Detection and Capture | Face picture detection, face picture search |
| Power Supply | 12 VDC, 1.5 A |
| Consumption | ≤ 15 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to +55 °C (+14 °F to +131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 263 × 225 × 48 mm (10.3 × 8.8 × 1.9 inch) |
| Human/Vehicle Analysis | Deep learning-based motion detection 2.0 is enabled by default for all analog channels, it can classify human and vehicle, and extremely reduce false alarms caused by objects like leaves and lights. Quick search by object or event type is supported. |
| Total Bandwidth | 96 Mbps |
| Remote Connection | 32 |
| Network Protocol | TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF, ISUP |
| Network Interface | 1, RJ45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Wi-Fi | Connectable to Wi-Fi network by Wi-Fi dongle through USB interface |
| Video Compression | H.265 Pro+/H.265 Pro/H.265/H.264+/H.264 |
| Encoding Resolution | 8 MP/5 MP/3K/4 MP/3 MP/2K/1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF |
| Frame Rate | Main stream: 8 MP@8 fps/3K@12 fps/5 MP@12 fps/4 MP@15 fps/8 MP Lite@15 fps/3 MP@18 fps/2K@20 fps 1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) *: 8 MP@8 fps is only available for channel 1, 8 MP Lite is only available for channel 2 to channel 4. Sub-stream: WD1/4CIF/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) |
| Video Bitrate | 32 Kbps to 10 Mbps |
| Dual-stream | Support |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711u |
| Audio Bitrate | 64 Kbps |
| IP Video Input | 2-ch (up to 6-ch) Enhanced IP mode on: 4-ch (up to 8-ch), each up to 4 Mbps Up to 8 MP resolution Support H.265+/H.265/H.264+/H.264 IP cameras |
| Analog Video Input | 4-ch BNC interface (1.0 Vp-p, 75 Ω), supporting coaxitron connection |
| HDTVI Input | 8 MP(3840 × 2160)@12/15 fps, 3K(2960 x 1665)@25/20 fps,3K(3328x1504)@20 fps,2K(2304 x 1296)@20 fps,5 MP(2560 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| AHD Input | 5 MP(2560 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| HDCVI Input | 8 MP(3840 × 2160)@12/15 fps, 3K(2880×1620)@20/25 fps, 5 MP(2592 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| CVBS Input | PAL/NTSC |
| HDMI Output | 1-ch, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA simultaneous output |
| Audio Input | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) 4-ch via coaxial cable |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) (using the first audio input) |
| Synchronous Playback | 4-ch |