
Hikvision
0,00 ₼
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | up to 12 TB capacity for each disk |
| Serial Interface | RS-485 (half-duplex) |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 2 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | N/A (optional to support) |
| Decoding Capability | up to 24-ch 1080P@30fps |
| Facial Detection and Capture | Face picture detection, face picture search; 4-ch face picture capture |
| Face Picture Library | Up to 16 face picture libraries; HDD damage will not cause data loss in the face picture library, because the library has been backed up by HDD and flash. |
| Face Picture Comparison | 4-ch face picture comparison alarm (HD analog camera) |
| Power Supply | 12 VDC, 2 A |
| Consumption | ≤ 24 W |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 319 × 240 × 48 mm (12.6 × 9.4 × 1.9 inch) |
| Total Bandwidth | 256 Mbps |
| Network Protocol | TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF, ISUP |
| Remote Connection | 64 |
| Network Interface | 1, RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet interface |
| Human/Vehicle Analysis | Up to 8-ch (advanced model) |
| Video Compression | H.265 Pro+/H.265 Pro/H.265/H.264+/H.264 |
| Encoding Resolution | 8 MP/5 MP/3K/4 MP/3 MP/1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF |
| Frame Rate | Main stream: 8 MP@8 fps/3K@12 fps/5 MP@12 fps/4 MP@15 fps/8 MP Lite@15 fps/3 MP@18 fps 1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) Sub-stream: WD1/4CIF/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) |
| Video Bitrate | 32 Kbps to 10 Mbps |
| Dual-stream | Support main stream or sub stream |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711u |
| Audio Bitrate | 64 Kbps |
| IP Video Input | 8-ch (up to 16-ch), each up to 8MP |
| Analog Video Input | 8-ch BNC interface (1.0 Vp-p, 75 Ω), supporting coaxitron connection |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz HDMI/VGA simultaneous output |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz HDMI/VGA simultaneous output |
| CVBS Input | PAL/NTSC |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Synchronous Playback | 8-ch |
| HDTVI Input | 8 MP(3840 × 2160)@12/15 fps, 3K(2960 x 1665)@25/20 fps,3K(3328x1504)@20fps,2K(2304x1296)@20fps,5 MP(2560 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| AHD Input | 5 MP(2560 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| HDCVI Input | 8 MP(3840 × 2160)@12/15 fps, 3K(2880×1620)@20/25 fps, 5 MP(2592 × 1944)@20 fps, 4 MP(2560 × 1440)@25/30 fps,1080P@25/30 fps, 720P@25/30fps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio Input | 1-ch(up to 8-ch is optional), RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ), 8-ch via coaxial cable |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) (using the first audio input) |