
Hikvision
0,00 ₼
| Video compression | H.265 Pro+/H.265 Pro/H.265/H.264+/H.264 |
| Encoding resolution | Main stream: 8 MP@8 fps/5 MP@12 fps/4 MP@15 fps/3 M@18 fps/1080P/720P/WD1/4CIF/VGA/CIF Sub-stream: WD1/4CIF/CIF@25fps (P)/30fps (N) |
| Video bit rate | 32 Kbps to 10 Mbps |
| Dual stream | Support |
| Stream type | Video, Video & Audio |
| Audio compression | G.711u |
| Audio bit rate | 64 Kbps |
| IP video input | 2-ch (up to 18-ch);Up to 8 MP resolution;Support H.265+/H.265/H.264+/H.264 IP cameras |
| Analog video input | 16-ch;BNC interface (1.0 Vp-p, 75 Ω), supporting coaxitron connection |
| AHD input | 5 MP20, 4 MP30, 4 MP25, 1080p30, 1080p25, 720p30, 720p25 |
| HDCVI input | 4 MP30, 4 MP25, 1080p30, 1080p25, 720p30, 720p25 |
| CVBS input | PAL/NTSC |
| Audio input | 4-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |
| Audio output | 2-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-way audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |
| Synchronous playback | 16-ch |
| HDTVI input | 8 MP15, 8 MP12.5, 5 MP20, 5 MP12, 4 MP30, 4 MP25, 3 MP18, 1080p30, 1080p25, 720p60, 720p50, 720p30, 720p25 |
| CVBS output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| HDMI2 output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| HDMI1/VGA output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Remote connections | 128 |
| Network protocols | TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF, SNMP |
| Network interface | 2, RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet interface |
| SATA | 4 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 10 TB capacity for each disk |
| USB interface | Front panel: 2 × USB 2.0 Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Serial interface | RS-232, RS-485 (full-duplex), Keyboard |
| eSATA | Support |
| Power supply | 110 to 220 VAC |
| Working temperature | -10 °C to +55 °C (+14 °F to +131 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Weights (without HDD) | ≤ 5 kg (11.0 lb) |
| Consumption(without HDD) | ≤ 110 W |
| Dimensions(W × D × H) | 440 × 407 × 75 mm (17.3 × 16.0 × 3.0 inch) |