
Hikvision
0,00 ₼
| By Camera | All channels |
| Plate Attributes | Plate number, license plate color, license plate type |
| Vehicle Attributes | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| By NVR | 1. Up to 8ch-2MP / 4ch-4MP / 2ch-8MP normal IP camera access to achieve AcuSearch. 2. One GPU engine for target capture and AcuSearch modeling. 3. Face comparison speed: 8 pictures per second |
| By Camera | 1. All channels, up to 300,000 targets per day. 2. The camera should enable AcuSearch function. 3. Face comparison speed: 8 pictures per second |
| Performance | 1. The NVR supports 8ch-2MP / 4ch-4MP / 2ch-8MP normal IP camera access to achieve AcuSeek. 2. One GPU engine for AcuSeek modeling 3. If the camera support Hikvision AcuSense Technology and have enabled AcuSearch function, the NVR supports AcuSeek in all channels, capable of modeling 300,000 targets per day. |
| Search Language | English, French, Italian, German, Polish, Portuguese, Thai, Russian, Arabic, Turkish, Spanish |
| SATA | 2 SATA interface |
| Capacity | Up to 20 TB capacity for each HDD |
| Serial Interface | 1 RS-232, 1 RS-485 (half-duplex) |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Obtained Certification | CE, CB, RCM, LOA, ROHS, WEEE, REACH, 运输鉴定 |
| CE | EN 55032:2015+A1:2020, ENIEC61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:201 9, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN 55035:2017+A11:2020 |
| Decoding Format | H.265/H.265+/H.264/H.264+ |
| Decoding Capability | 2-ch@32 MP (30 fps)/2-ch@24 MP (30 fps)/4-ch@16 MP (30 fps)/8-ch@8 MP (30 fps) |
| Synchronous Playback | 8-ch |
| Recording Resolution | 32 MP / 24 MP / 12 MP / 8 MP / 6 MP / 5 MP / 4 MP / 3 MP / 1080p / UXGA / 720p / VGA / 4CIF / DCIF / 2CIF / CIF / QCIF |
| Facial Detection and Analytics | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Face Picture Library | Up to 32 face picture libraries, up to 100,000 face pictures in list library |
| Face Picture Comparison (Captured from Camera) | 8-ch; (16-ch for each engine); Comparison speed: 16 pictures per second |
| Facial Detection and Analytics Performance | Supported face capture channels: up to 2MP-8ch / 4MP-8ch / 8MP-4ch. |
| GUI Language | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian,Hebrew,Farsi,Azeri,Burmese |
| Power Supply | 12 VDC, 5 A |
| Consumption | ≤ 50 W |
| Working Temperature | -10 to 55° C (14 to 131° F) |
| Working Humidity | 10 to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 444 × 415 × 46 mm (17.48"× 16.34"× 1.81") |
| AI by NVR | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, AcuSearch, AcuSeek |
| AI by Camera | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, AcuSearch, motion detection2.0, ANPR, people counting, VCA |
| Engine | 1. One GPU Engine, only for AcuSeek modeling and OVD (two algorithm enable at the same time) 2. One GPU Engine, can run an intelligent algorithm, engine mode is adjustable, performance of each GPU engine (choose 1 from 4): Facial recognition: 8-ch (4MP) video target capture or 16-ch image comparison Perimeter protection: 12-ch (2MP) video analysis or 16-ch image analysis Video Structuralization: 8-ch (2MP) video structured analysis AcuSearch: support 8-ch (2MP) by NVR, all channels AcuSearch modeling and 8 face picture modeling per second |
| Remote Connection | 128 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF, OTAP |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| Compatible Browser | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| By NVR | Perimeter protection without Large Model: 8-ch 2 MP or 8ch-4MP or 4-ch 8MP |
| By Camera | Perimeter protection powered by Large Model with AcuSense cameras: All channels |
| Structured Analysis | 8-ch 2 MP 6-ch 4 MP 3-ch 8 MP |
| IP Video Input | 8-ch Up to 32 MP resolution *: NVR supports up to 8-ch 32 MP / 24 MP IP video inputs. |
| Incoming Bandwidth | 128 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 256 Mbps |
| HDMI Output | 8K(7680×4320)/30Hz,4K(3840×2160)/60Hz,4K(3840×2160)/30Hz,2K(2560×1440)/60Hz,1080P(1920×1080)/60Hz |
| VGA Output | 1080P (1920 × 1080)/60 Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA independent output |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |