
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Main: aluminum alloy,Window: glass, |
| Dimension | 455.3×169.3×169.2 |
| Feature | With heater, fan, wiper |
| Description | Outdoor Housing with heater and wiper |
| Working temperature | -40℃ ~ +60℃, Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Automatic temperature control range | -40℃ ~ +60℃,Heater on: 5℃±5℃, fan operating for constant temperature; ,Fan on: 40°±5℃, for heat dissipation, |
| Power | AC24V |
| Power consumption | Fan: 4W; Wiper: 4W; Heater: 35W |
| Protection level | IP67 |
| Matching power supply | AC24V 4A power pack |