
Hikvision
0,00 ₼
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS) |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour |
| Alarm Trigger | Video tampering, network disconnected, IP address conflicted |
| General Function | One-key reset, anti-flicker, heartbeat, mirror, password protection, privacy mask, watermark, IP address filter |
| Startup and Operating Conditions | -30 °C to 60°C (-22 °F to 140°F), humidity: 95% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, PoE (802.3af) |
| Power Consumption and Current | Max. 8.5 W/11 W (PoE) |
| Dimensions | Φ 130.5 mm × 102.4 mm (5.14" × 4.03") |
| Interface Protection | IP 67 |
| Image Sensor | 1/2.8" progressive scan CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Speed | 1/3 s to 1/100, 000 s, support slow shutter |
| Day &Night | IR cut filter with auto switch |
| Wide Dynamic Range | 120 dB |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 65°, rotation: 0° to 360° |
| DNR | 3D DNR |
| Lens | 2.8 mm to 12 mm @F1.4, horizontal field of view: 90° to 35° |
| Lens Mount | Φ14 |
| IR Range | 20 m to 30 m |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Video Compression | Main stream: H.264+/H.264 Sub stream: H.264/MJPEG |
| H.264 Type | Baseline profile/Main profile |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| Image Setting | Brightness, saturation, contrast, sharpness are adjustable via web browser or client software |
| Day/Night Switch | Support auto, scheduled |
| Main Stream Max. Frame Rate | 50Hz: 25fps @(1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 60Hz: 30fps @(1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) |
| Diğer | Mirror, BLC (area configurable), region of interest (support 1 fixed region) |
| Sub-stream Max. Frame Rate | 50Hz: 25fps @(704 × 576, 640 × 480, 352 × 288, 320 × 240) 60Hz: 30fps @(704 × 480, 640 × 480, 352 × 240, 320 × 240) |
| Communication Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| Exception Detection | Motion detection |
| Standard | ONVIF (PROFILE S, PROFILE G), ISAPI |