
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Plastic |
| Dimension | 181.4 mm × 70 mm × 68 mm (7.14" × 2.75" × 2.68") |
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), Humidity 90% or less (no condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 3 W |
| White Light Range | Up to 20m |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | Color |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 180°, Rotation 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 3.6 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 3.6 mm, horizontal FOV: 83.0°,vertical FOV: 44.4°, diagonal FOV: 98.0° 6 mm, horizontal FOV: 51.0°,vertical FOV: 28.5°, diagonal FOV: 58.7° |
| Lens Mount | M16 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart Light, ĞĨĞĐƟǀĞ Pixel ŽƌƌĞĐƟŽn |
| Frame Rate | TVI: 1080p@30fps, 1080p@25fps AHD: 1080p@30fps, 1080p@30fps CVI: 1080p@30fps, 1080p@25fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | ATW/MANUAL |
| AGC | Support |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Protection | IP67 |