
Hikvision
0,00 ₼
| Power | 12 VDC±15%, max. 4 W |
| Dimension | 86.7 mm × 81.6 mm × 226 mm (3.4" × 3.2" × 8.9") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Image Sensor | 1 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotation: 0° to 360° |
| Max. Resolution | 1280 (H) × 720 (V) |
| Lens Type | Fixed focal lens, 2.8 mm, 3.6 mm, and 6 mm optional |
| Focal Length & FOV | Field of view: 70.9° (3.6 mm), 92° (2.8 mm), 56.7° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 20 m |
| Frame Rate | 720p@25fps/720p@30fps |
| SNR | >62 dB |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP67 |