
Hikvision
0,00 ₼
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), Humidity 90% or less (no condensation) |
| Power Supply | 12 V DC ±25%/PoC.at |
| Power Consumption | Max. 4.5W, |
| Protection Level | IP67 |
| Material | Metal |
| IR Range | Up to 20 m |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C (TVI output) |
| Dimensions | 58 mm × 61 mm × 163 mm (2.28" × 2.40" × 6.42") |
| Image Sensor | 5 MP CMOS image senso |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Frame Rate | 2560 × 1944@20fps, 2560 × [email protected] 2560× 1440@30fps, 2560× 1440@25fps (default) 1920×1080@30fps, 1920×1080@25fps * Under the PoC mode, 2560 × [email protected] is not available. |
| Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. illumination | Color: 0.008 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens |
| Horizontal Field of View | 91° (2.8 mm), 70° (3.6 mm), 45° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Day & Night | IR cut filter |
| WDR (Wide Dynamic Range) | ≥ 130 dB |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°; Tilt:0° to 180°; Rotate: 0° to 360° |
| Video Output | 1 HD analog output |
| AGC | Support |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| White Balance | ATW/MWB |
| BLC (Backlight Compensation) | Yes |
| Language | English, Chinese |
| Functions | Brightness, Sharpness, DNR , Mirror, Smart IR |