
Hikvision
0,00 ₼
| FOV | Horizontal field of view: 59.8° to 2.8° (wide-tele),Vertical field of view: 33.6° to 1.6° (wide-tele),Diagonal field of view: 68.6° to 3.2° (wide-tele) |
| Zoom Speed | Approx. 3.7 s (optical lens, wide-tele) |
| Working Distance | 10 mm to 1500 mm (wide-tele) |
| Aperture Range | F1.5 to F3.4 |
| Focal Length | 5.7 mm to 142.5 mm, 25× optical zoom |
| Sub-Stream | 50Hz: 25fps (704 × 576, 640 × 480, 352 × 288),60Hz: 30fps (704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Main Stream | 50Hz: 25fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720),50fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720),60Hz: 30fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720),60fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) |
| Third Stream | 50Hz: 25fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480, 352 × 288),60Hz: 30fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480, 352 × 240), |
| SVC | Yes |
| Image Sensor | 1/1.9" progressive scan CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @(F1.5, AGC ON),B/W: 0.0002 Lux @(F1.5, AGC ON) |
| White Balance | Auto/Manual/ATW (Auto-tracking White Balance)/Indoor/Outdoor/Fluorescent Lamp/Sodium Lamp |
| Shutter Time | 1/1 s to 1/30,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Digital Zoom | 16× |
| Privacy Mask | 24 programmable polygon privacy masks |
| Focus Mode | Auto/Semi-automatic/Manual |
| WDR | 120 dB |
| Rapid Focus | Yes |
| Movement Range (Pan) | 360° endless |
| Pan Speed | Configurable, from 0.1°/s to 300°/s, preset speed: 540°/s |
| Movement Range (Tilt) | From -15° to 90° |
| Tilt Speed | Configurable, from 0.1°/s to 240°/s, Preset Speed: 400°/s |
| Proportional Zoom | Yes |
| Presets | 300 |
| Patrol Scan | 8 patrols, up to 32 presets for each patrol |
| Pattern Scan | 4 pattern scans, record time over 10 minutes for each scan |
| Power-off Memory | Yes |
| Park Action | Preset/Pattern Scan/Patrol Scan/Auto Scan/Tilt Scan/Random Scan/Frame Scan/Panorama Scan |
| 3D Positioning | Yes |
| PTZ Status Display | Yes |
| Preset Freezing | Yes |
| Scheduled Task | Preset/Pattern Scan/Patrol Scan/Auto Scan/Tilt Scan/Random Scan/Frame Scan/Panorama Scan/Dome Reboot/Dome Adjust/Aux Output |