
Hikvision
0,00 ₼
| ЭМС | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, RCM: AS/NZS CISPR 32: 2015, IC: ICES-003: Issue 7, KC: KN32: 2015, KN35: 2015 |
| Безопасность | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, BIS: IS 13252 (Part 1): 2010/IEC 60950-1: 2005, LOA: IEC/EN 60950-1 |
| Защита | IP68: IEC 60529-2013,IK10: IEC 62262:2002 |
| Взрывозащита | ATEX: Ex II 2 G D Ex db IIC T6 Gb/Ex tb IIIC T80 °C Db IP68 IECEx: Ex db IIC T6 Gb/Ex tb IIIC T80 °C Db IP68 For explosive gas atmospheres, the maximum surface temperature is 85 °C; For flammable dust atmospheres, the maximum surface temperature is 80 °C; IIC: for explosive gas atmospheres other than mines susceptible to firedamp; For explosive gas mixture atmospheres: Zone 1, Zone 2, Zone 21, Zone 22. |
| Сжатие аудио | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/AAC-LC |
| Битрейт аудио | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Частота дискретизации аудио | 8 kHz/16 kHz |
| Фильтрация шума окружающей среды | Да |
| Датчик изображения | 1/2.7" Progressive Scan CMOS |
| Макс. разрешение | 2560 × 1440 |
| Мин. освещённость | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),0 Lux with light |
| Выдержка | 1/3 s to 1/100,000 s |
| День и ночь | ИК-фильтр отсечки |
| Базовое событие | Motion detection, video tampering alarm, exception (network disconnected, IP address conflict, illegal login, HDD full, HDD error),alarm input and output |
| Умное событие | Line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection, unattended baggage detection, object removal detection,scene change detection, audio exception detection |
| Связь | Upload to FTP, notify surveillance center, send email, trigger recording, trigger capture, trigger alarm output, audible warning |
| Питание | 100 VAC to 240 VAC, 0.2 A, max. 7 W, three-core terminal block, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 7 W |
| Материал | Anodized ADC12 |
| Размеры | 243.6 mm × 194.8 mm × 184 mm (9.6" × 7.7" × 7.2") |
| Размеры упаковки | 430 mm × 250 mm × 275 mm (16.93" × 9.84" × 10.83") |
| Вес с упаковкой | Approx. 4400 g (9.70 lb.) |
| Условия запуска и эксплуатации | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Язык | 9 languages: English, Italian, French, Portuguese, Spanish, Russian, Japanese, Korean, Thai |
| Общие функции | Heartbeat, mirror, flash log, password reset via e-mail, pixel counter, anti-banding |
| Длина кабеля | 1.3 m or 5 m (4.26 ft. or 16.40 ft.) |
| Тип дополнительного освещения | ИК, Белый свет |
| Дальность дополнительного освещения | IR: up to 50 m White Light: up to 30 m |
| Длина волны ИК | 850 nm |
| Настройки изображения | Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance, adjustable by client software or web browser |
| Переключение день/ночь | День, Ночь, Авто, Расписание |
| Широкий динамический диапазон (WDR) | 120 dB |
| Улучшение изображения | BLC, HLC, 3D DNR |
| Маска конфиденциальности | 4 programmable polygon privacy masks |
| Наложение изображения | LOGO picture can be overlaid on video with 128 × 128 24 bit bmp format. |
| Интерфейс Ethernet | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Встроенное хранилище | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 256 GB, *You are recommended to purchase memory card together with the product if needed. After ordering, the memory card will be installed to product during manufacturing. |
| Аудио | 1 input (line in), two-core terminal block, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium, 1 output (line out), two-core terminal block, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium |
| Тревога | 1 input, 1 output (max. 5 VDC, 0.1 A) |
| Фокусное расстояние и поле зрения | 2.8 mm, horizontal FOV 103.6°, vertical FOV 57.2°, diagonal FOV 121.6° 4 mm, horizontal FOV 83.5°, vertical FOV 44.8°, diagonal FOV 99.9° 6 mm, horizontal FOV 51.8°, vertical FOV 27.9°, diagonal FOV 60.5° |
| Диафрагма | F1.6 |
| Протоколы | SSL/TLS, RTSP, TCP/IP, RTP, HTTP, QoS, PPPoE, ICMP, DDNS, UDP, UPnP, IGMP, DHCP, DNS, SNMP, IPv4, IPv6, FTP, HTTPS, 802.1X, NTP |
| Одновременный просмотр в реальном времени | Up to 6 channels |
| API | ONVIF (Profile S, Profile G),ISAPI,SDK,ISUP |
| Пользователь/Хост | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Безопасность | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-MD5), WSSE and digest authentication for ONVIF,basic and digest authentication for HTTP/HTTPSF, RTP/RTSP over HTTPS, security audit log, control timeout settings |
| Клиент | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Веб-браузер | Plug-in free live view: Chrome 80+, Firefox 80+, Edge 89+, Safari 13+ |
| Основной поток | 50 Hz: 25 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Субпоток | 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) 60 Hz: 30 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Сжатие видео | Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264, Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG |
| Битрейт видео | 32 Kbps to 8 Mbps |
| Тип H.264 | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| Тип H.265 | Main Profile |
| Масштабируемое видеокодирование (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Область интереса (ROI) | 1 fixed region for main stream |