
Hikvision
0,00 ₼
| ЭМС | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021 |
| Безопасность | CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, CB: IEC 62368-1: 2014+A11 |
| Защита | IP68: IEC 60529-2013 |
| Антикоррозионная защита | NEMA 4X (NEMA 250-2018),C5 |
| Датчик изображения | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Макс. разрешение | 2688 × 1520 |
| Мин. освещённость | Color:0.005 Lux @(F1.2,AGC ON),0 Lux with Light |
| Регулировка угла | Pan: -15° to 15°,tilt: -30° to 180° |
| Защита периметра | Line crossing, intrusion, region entrance, region exiting Support alarm triggering by specified target types (human and vehicle) |
| Базовое событие | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception (network disconnected, IP address conflict, illegal login, HDD full, HDD error) |
| Умное событие | scene change detection,defocus detection, unattended baggage detection,object removal detection |
| Связь | Upload to FTP/NAS,notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture |
| Питание | PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 10.6 W,9 to 36 VDC,1.23 A to 0.34 A,max. 11.8 W |
| Материал | 316L Stainless Steel |
| Размеры | 122.4 mm × 141 mm × 172 mm (4.82" × 5.55" × 6.77") |
| Размеры упаковки | 275 mm × 230 mm × 235 mm (10.83" × 9.06" × 9.25") |
| Вес с упаковкой | Approx. 3.805 kg (8.39 lb.) |
| Условия хранения | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Условия запуска и эксплуатации | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Язык | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| Нагреватель | Да |
| Стеклоочиститель | Да |
| Дальность дополнительного освещения | Up to 15 m |
| Переключение параметров изображения | Да |
| Настройки изображения | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,white balance,AGC,adjustable by client software or web browser |
| Переключение день/ночь | День, Ночь, Авто, Расписание |
| Широкий динамический диапазон (WDR) | 120 dB |
| ОСШ | ≥ 50 dB |
| Улучшение изображения | BLC,HLC,3D DNR,Defog |
| Интерфейс Ethernet | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Тип объектива | Fixed focal lens, 1.8 mm |
| Фокусное расстояние и поле зрения | 1.8 mm, horizontal FOV 180.0°, vertical FOV 95.9°, diagonal FOV 180.0° |
| Тип диафрагмы | Fixed |
| Протоколы | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, WebSocket, WebSockets |
| API | Open Network Video Interface (Profile S, Profile G),ISAPI,SDK,ISUP |
| Пользователь/Хост | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Безопасность | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic and digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.2, host authentication (MAC address) |
| Сетевое хранилище | NAS (NFS, SMB/CIFS),Auto Network Replenishment (ANR) |
| Клиент | iVMS-4200,Hik-Connect,Hik-Central |
| Веб-браузер | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+, Safari 11+, Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, Edge 89+ |
| Основной поток | 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) *High frame rate is supported under certain settings. |
| Субпоток | 50 Hz: 25 fps (704 × 576, 640 × 480) 60 Hz: 30 fps (704 × 480, 640 × 480) |
| Третий поток | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480) 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480) |
| Сжатие видео | Main stream: H.265/H.264 /H.265+/H.264+, Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG, Third stream: H.265/H.264 |
| Битрейт видео | 32 Kbps to 8 Mbps |
| Тип H.264 | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| Тип H.265 | Main Profile |
| Управление битрейтом | CBR, VBR |
| Масштабируемое видеокодирование (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Область интереса (ROI) | 1 fixed region for main stream and sub-stream |
| Кадрирование цели | Да |