
Hikvision
0,00 ₼
| Protocols | TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, PPPoE, SMTP, NTP, UPnP, SNMP, FTP, 802.1x, QoS, HTTPS, IPv6 (SIP, SRTP optional) |
| Security Measures | Password Protection, Multiple User Access Control |
| Alarm Linkage | Motion Detection, Tampering Alarm, Storage Full, Storage Exception, Audio Exception Detection, Line Crossing Detection, Intrusion Detection |
| Standard | ONVIF, PSIA, CGI, ISAPI |
| Outward Interface | Network Interface, RS485, Alarm In/Out, Line In/Out, CVBS, SDHC |
| Communication | RS485Interface, Pelco Protocol |
| Other | Double Streams, Heartbeat |
| Zoom Speed | Approx. 3s (Optical, Wide-Tele) |
| Working Distance | to 1500mm (Wide-Tele) |
| Aperture Range | F1.6 to F4.4 |
| Angle of View | 58.9° to 2.11° (Wide-Tele) |
| Focal Length | 4.5mm to 135mm, 30× optical |
| Image Enhancement | Saturation, Brightness, Contrast, Sharpness adjustable |
| Max. Resolution | 50HZ: 25fps (1280×960), 60HZ: 30fps (1280×960),50HZ: 25fps (1280×720), 60HZ: 30fps (1280×720) |
| Video Compression | H.264/MJPEG |
| Video Bitrate | 32kbps to 12Mbps |
| Audio Compression | G.722.1, G.711-a law, G.711-u law, MP2L2, G.726 |
| DNR | 3D DNR |
| Video Output | Network Encoding Output |
| Image Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Model | DS-2ZCN3006(C), 30× 1.3MP 1/3″ COMS ICR Day/Night Network Zoom Camera |
| Min. Illumination | Color: 0.05Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0.01Lux @ (F1.6, AGC ON) |
| White Balance | Auto 1/Auto 2/Indoor/Outdoor/Manual/Sodium Lamp/Fluorescent Lamp |
| Gain | 16 levels adjustable |
| S/N ratio | > 52dB (AGC OFF) |
| Shutter Time | 1/1 sec to 1/30,000 sec |
| Day & Night | ICR filter,Auto/Color/BW/Scheduled-Switch/Triggered by Alarm Input |
| Digital Zoom | 12× |
| Focus Mode | Auto/Manual/One Touch |
| WDR | ON/OFF |
| BLC | OFF, Left/Right, Up/Down or Center |
| Signal System | PAL/NSTC |
| Dead Pixel Compensation | Support |
| Lens Initialization | Internal |
| Exposure Mode | Auto/Aperture Priority/Shutter Priority/Manual |