
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 8-ch |
| Incoming Bandwidth | 80 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 80 Mbps |
| Network Protocol | IPv4, IPv6, HTTP, HTTPS, NTP, SADP, DHCP |
| Network Interface | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Consumption | ≤ 6 W |
| Working Temperature | -10℃ to 55℃ (32 °F to 122 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 92 × 93 × 45.8 mm (3.6 × 3.7 × 1.8 inch) |
| Power output | 12 VDC, 1A |
| Decoding Format | H.265, H.265+, H.264, H.264+ |
| Decoding Capability | 8-ch@1080p (30 fps) *: The total resolution of all cloud storage video channels cannot exceed 8 × 1080p (fps). |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Video forwarding channel | 8-ch |
| Video Encoding Resolution | 1080p/720p |
| Encoding Capability | 2-ch@1080p (30 fps) |
| Frame Rate | 5-ch@1080p (10 fps), 6-ch@1080p (8 fps), 7-ch@1080p (7 fps), 8-ch@1080p (6 fps) *: 5-ch/6-ch/7-ch/8-ch is the total number of channels for uploading cloud storage videos. |