
| IP Video Input | 2-ch |
| Incoming Bandwidth | 20 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 20 Mbps |
| Network Interface | 1, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 12 VDC, 1 A |
| Consumption | ≤ 6 W |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Dimension (W × D × H) | 163 x 125 x 26 mm (6.4" × 4.9" × 1.0") |
| SD Card | 32G/64G/128G/256G/512G |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Recording Resolution | 4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Frequency Band | 2.4 GHz |
| Antenna Structure | High gain antenna |
| Transmission Speed | 150 Mbps |
| Online Indicator | Solid on: Network is connected; Solid off: Network is disconnected or network exception occurs |
| Power Indicator | Solid on: Device is powered up; Solid off: Device is powered off or power supply exception occurs; Flickering: Device is being restored |
| SD Card Indicator | Solid on: SD card is detected; Solid off: No SD card is detected; Flickering: There is data transmission |
| Wi-Fi Indicator | Solid on: Wi-Fi is initializing or there is no data transmission through Wi-Fi; Solid off: Wi-Fi exception occurs; Flickering slowly (on for 2 sec and off for 2 sec ): Wi-Fi is initialized and there is data transmission through Wi-Fi |