
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 8-ch Up to 4 MP resolution |
| Incoming Bandwidth | 50 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 40 Mbps |
| HDMI Output | 1920 × 1080p/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| VGA Output | 1920 × 1080p/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA simultaneous output |
| Audio Output | 1-ch, RCA (linear, 1 KΩ) |
| Remote Connection | 16 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, UPnP™ |
| Network Interface | 1, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 12 VDC, 1.6 A |
| Consumption | ≤ 10 W |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Chassis | Mini 1U |
| Material | Metal box |
| Dimension (W × D × H) | 265 × 246 × 48 mm (10.4" × 9.7" × 1.9") |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 6 TB capacity for each disk |
| Alarm In/Out | N/A |
| USB Interface | Rear panel: 2 × USB 2.0 |
| Decoding Format | H.265+/H.265/ H.264+/H.264 |
| Recording Resolution | 4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Playback Mode | Normal/Smart, Event, Tag, Eternal File |
| Synchronous Playback | 8-ch |
| Live View Window Division | 1/4/6/8/9 |
| Aux Port Window Division | 1/4/6/8/9 |
| Decoding Capability | 4-ch@1080p (25 fps), 4-ch@4 MP (12 fps) |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw, G.722, G.726, MP2L2 |
| Obtained Certification | CE, FCC |
| CE | EN50130-4, EN 61000-3-2,EN 61000-3-3 |
| Frequency Band | 2.4 GHz |
| Antenna Structure | 2 × 2MIMO |
| Transmission Speed | 144 Mbps |
| Transmission Standard | IEEE 802.11b/g/n |