
Hikvision
0,00 ₼
| Video Compression | H.265 Pro+/H.265 Pro/H.265/H.264+/H.264 |
| Encoding Resolution | 8 MP/5 MP/3K/4 MP/3 MP/1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF |
| Frame Rate | Main stream: 8 MP@15 fps/5 MP@20fps/3K@20 fps/3 MP@18 fps 4 MP/1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) Sub-stream: WD1/4CIF/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) |
| Video Bitrate | 32 Kbps to 16 Mbps |
| Dual-stream | Support |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711u |
| Audio Bitrate | 64 Kbps |
| IP Video Input | 4-ch (up to 8-ch) Up to 8 MP resolution Support H.265+/H.265/H.264+/H.264 IP cameras |
| Analog Video Input | 4-ch BNC interface (1.0 Vp-p, 75 Ω), supporting coaxitron connection |
| HDTVI Input | 8 MP, 5 MP, 4 MP, 3 MP, 1080p30, 1080p25, 720p60, 720p50, 720p30, 720p25 |
| AHD Input | 5 MP, 4 MP, 3 MP, 1080p25, 1080p30, 720p25, 720p30 |
| HDCVI Input | 5 MP, 4 MP, 1080p25, 1080p30, 720p25, 720p30 |
| CVBS Input | PAL/NTSC |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Audio Input | 4-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) 4-ch via coaxial cable |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) (using the first audio input) |
| Synchronous Playback | 4-ch |
| Total Bandwidth | 128 Mbps |
| Remote Connection | 32 |
| Network Protocol | TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF |
| Network Interface | 1, RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 12 VDC, 1.5 A |
| Consumption | ≤ 15 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to +55 °C (+14 °F to +131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 315 × 242 × 45 mm (12.4 × 9.5 × 1.8 inch) |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 10 TB capacity for each disk |
| Serial Interface | RS-485 (half-duplex) |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0 Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Line Crossing Detection/Intrusion Detection | 4-ch |