
Hikvision
0,00 ₼
| Power supply | 12 VDC |
| Consumption (without HDD) | ≤ 10 W |
| Working temperature | -10 to +55° C (14 to 131° F) |
| Working humidity | 10 to 90 % |
| Dimensions (W × D × H) | 315 × 240 × 48 mm (12.4" × 9.4" × 1.9") |
| Weight (without hard disk) | ≤ 1 kg (2.2 lb) |
| Chassis | 1 U |
| Recording resolution | 8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Synchronous playback | 16-ch |
| Two-way audio input | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
| SATA | 1 SATA interface for 1HDD |
| Capacity | Up to 6TB capacity for each disk |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| USB interface | 2 × USB 2.0 |
| Network protocols | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| IP video input | 16-ch |
| Incoming/outgoing bandwidth | 160 Mbps /80 Mbps |
| VAG/HDMO output | HDMI:,4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60HzVGA: ,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| Audio output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |