
Hikvision
0,00 ₼
| By Camera | All channels Support Countries & Regions: 1. Myanmar, Philippines, Indonesia, Vietnam, Pakistan, New Zealand, Australia, Sri Lanka, Singapore, Malaysia 2. Turkey, Croatia, Slovakia, Czech Republic, Bulgaria, Macedonia, Hungary, Greece, Poland, France, Netherlands, Switzerland, Spain, The United Kingdom, Ireland, Germany, Italy, Austria, Palestine, Latvia, Lithuania, Estonia, Belgium, Luxembourg, Ukraine, Uzbekistan, Kazakhstan, Mongolia, Moldova, Kyrgyzstan, Azerbaijan, Georgia, Armenia, Albania, Kosovo, Belarus, Cyprus, Denmark, Finland, Malta, Portugal, Romania, Slovenia, Sweden, Israel, Bosnia and Herzegovina, Turkmenistan, Montenegro, Serbia, Tajikistan, Iceland, Liechtenstein 3. Argentina, Brazil, Chile, Colombia, Peru, Ecuador, Paraguay, Uruguay, Salvador, Bolivia, Canada, Algeria, Mexico, Panama, Costa Rica, Nigeria, Kenya, Mauritius, Tanzania, Cote d'Ivoire, South Africa, Tunisia, Sierra Leone, Zambia, Ghana, Zimbabwe, Uganda, Angola, Ethiopia, Republic of Trinidad and Tobago, Dominica, Guatemala, Senegal, Algeria, Cameroon 4. Qatar, Kuwait, Oman, Jordan, Lebanon, Iraq, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Egypt, Libya |
| Vehicle Attributes | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| Plate Attributes | Plate number, license plate color, license plate type |
| SATA | 2 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 16 TB capacity for each disk |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Obtained Certification | CE, CB, REACH, WEEE, UKCA, LOA |
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |
| Decoding Format | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Recording Resolution | 32 MP/24 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF *: The NVR supports up to 4-ch 32 MP/24 MP IP video inputs. |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Live View Window Division | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36 |
| Aux Port Window Division | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36 |
| Decoding Capability | Enable AI by NVR: 20-ch@1080p (30 fps) Disable AI by NVR: 32-ch@1080p (30 fps) |
| Dual-Stream Recording | Support |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC/MP2L2/PCM |
| Facial Detection and Analytics | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Face Picture Library | Up to 16 face picture libraries, with up to 50,000 face pictures in total (each picture ≤ 512 KB, total capacity ≤ 1 GB) |
| Face Picture Comparison (Captured from Camera) | 8-ch |
| Facial Detection and Analytics Performance | 4-ch human face capture (HD network camera, up to 8 MP, H.264/H.265) |
| GUI Language | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian, Hebrew |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤ 30 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Chassis | 1U chassis |
| Dimension (W × D × H) | 385 × 317 × 52 mm ( 15.2"× 12.5" × 2.0") |
| AI by NVR | Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0 |
| AI by Camera | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, throwing objects from building, motion detection 2.0, ANPR, people counting, VCA |
| Engine | 1, engine mode is adjustable |
| By NVR | All channels for Hikvision cameras |
| By Camera | All channels |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Remote Connection | 128 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF(Version 2.2), OTAP |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| Compatible Browser | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Camera Access Protocol | ONVIF(Version 2.5), RTSP |
| By NVR | 4-ch, 2 MP (H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm; Up to 12 rules in total |
| By Camera | All channels |
| IP Video Input | 32-ch |
| Incoming Bandwidth | 320 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 256 Mbps |
| HDMI Output | 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz |
| VGA Output | 1920 × 1080/60 Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA independent output |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |