
Hikvision
0,00 ₼
| SATA | 4, SATA interface |
| Capacity | Up to 8 TB capacity for each disk |
| Serial Interface | 1 RS-485 (half-duplex), 1 RS-232 |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 2.0 |
| Alarm In/Out | 16/4 |
| FCC | Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014 |
| CE | EN 55032: 2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4, EN 55035: 2017 |
| Decoding Format | H.265/H.265+/H.264/H.264+ |
| Decoding Capability | 1-ch@8 MP (30 fps)/6-ch@1080p (30 fps) *: The length or width of camera resolution (each track) cannot exceed 4096 pixels. |
| Synchronous playback | 16-ch |
| Recording Resolution | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.726 |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤ 15 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 % to 90 % |
| Dimension (W × D × H) | 440 × 397 × 75 mm (17.3" × 15.6" × 3.0") |
| Remote Connection | 64 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| IP Video Input | 32-ch Up to 8 MP resolution |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080p/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA simultaneous output |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |