
Hikvision
0,00 ₼
| Power supply | 100 to 240 VAC |
| Consumption (without HDD or DVD-R/W) | ≤ 50 W |
| Working temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Dimensions (W × D × H) | 180 × 280 × 180 mm (7.1 × 11.0 × 7.1 inch) |
| SATA | 4 SATA interfaces |
| eSATA | 1 eSATA interface (reserved) |
| Capacity | Up to 8 TB capacity for each disk |
| Network interface | 2, RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet interface |
| USB interface | 2 × USB 2.0 |
| Serial interface | 1 RS-232, 1 RS-485 (full-duplex) |
| Alarm input/output | 9/4 |
| DC output | 2 power supply interfaces of 12 VDC |
| LCD | 7-inch touchable LCD;Resolution: 1024 × 600 |
| HDMI/VGA output | HDMI: 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz;VGA: 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| CVBS output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Encoding resolution | Main stream:;Main stream: 3 MP@18 fps 1080p/720p/WD1/VGA/4CIF/CIF@25 fps (P)/30 fps (N) Sub-stream: WD1/4CIF/CIF |
| Frame rate | 1/16 fps to 25 fps (P)/30 fps (N) |
| Video bit rate | 32 Kbps to 10 Mbps |
| Audio output | 2-ch, BNC (Linear, 600 Ω) |
| Audio bit rate | 64 Kbps |
| Dual-stream | Support |
| Stream type | Video, Video & Audio |
| Synchronous playback | 4-ch |
| Video compression | H.265 Pro+/H.265 Pro/H.265/H.264+/H.264 |
| Analog video input | 4-ch;BNC interface (1.0 Vp-p, 75 Ω), TVI/CVBS self-adaptive;3 MP, 1080p30, 1080p25, 720p25, 720p30, 720p50, 720p60, CVBS |
| IP video input | 4-ch (up to 8-ch);Up to 8 MP resolution |
| Audio compression | G.711u |
| Audio input | 4-ch, BNC (2.0 Vp-p, 1 kΩ) |
| Two-way audio input | 1-ch, BNC (2.0 Vp-p, 1 kΩ) |