
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 8-ch |
| HDMI 1 Output | HDMI1: 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz,HDMI2: 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| HDMI 2 Output | VGA1: 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz,VGA2: 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| VGA Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 80 Mbps or 160 Mbps |
| Audio Output | 2-ch, RCA (Linear, 1 K Ω) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ) |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, HIK Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| Network Interface | 2 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interfaces |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤ 30 W;200 W |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Chassis | 19-inch rack-mounted 2U chassis;2U |
| Dimension (W × D × H) | 445 × 470 × 90 mm (17.5" × 18.5" × 3.5") |
| SATA | 8;8 SATA interfaces |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| Capacity | Up to 6 TB capacity for each HDD |
| Serial Interface | RS-232; RS-485; Keyboard |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 16/4 |
| Decoding Format | H.265+,H.265,H.264+,H.264;H.265/ H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 |
| Decoding Capability | 8-ch @ 1080p;2-ch @ 8 MP (25fps) / 4-ch @ 4MP (30fps) / 8-ch @ 1080p (30fps) |
| Synchronous playback | 8-ch |
| Recording Resolution | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF /CIF/QCIF |
| Interface | N/A |
| RAID Type | No |