
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 16-ch Up to 8 MP resolution 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 160 Mbps |
| HDMI 1 Output | 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| HDMI 2 Output | 1920 × 1080p/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| VGA 1 Output | 1920 × 1080p/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| VGA 2 Output | 1920 × 1080p/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| Video Output Mode | HDMI 1 and VGA 1 provide simultaneous video output, and work as the main output; HDMI 2 and VGA 2 provide simultaneous video output, and work as the auxiliary output |
| Audio Output | 2-ch, RCA (Linear, 1 K Ω) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
| Remote Connection | 128 |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Network Interface | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤ 30 W (without HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Dimension (W × D × H) | 445 × 470 × 94 mm (17.5"× 18.5" × 3.7") |
| Serial Interface | RS-232, RS-485, keyboard |
| SATA | 8 SATA interfaces |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| Capacity | Up to 8 TB capacity for each disk |
| Alarm In/Out | 16/4 |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Decoding Format | H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4 |
| Recording Resolution | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Synchronous playback | 16-ch |
| Decoding Capability | 2-ch @ 8 MP (25fps) / 4-ch @ 4MP (30fps) / 8-ch @ 1080p (30fps) |
| Stream Type | Video, Video & Audio |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726 |
| Obtained Certification | CE, FCC, CB, IC, RCM, KCC, ICE-003 |
| FCC | Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014 |
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |