
Hikvision
0,00 ₼
| SATA | 30 SATA interfaces supporting hot-plug |
| Capacity | Up to 20 TB for each HDD |
| Serial Interface | 1 RS-485 (full-duplex), 1 RS-232 |
| Alarm In/Out | 16/4 |
| USB Interface | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 4 × USB 3.0 |
| Decoding Format | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Recording Resolution | 32 MP/24 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Decoding Capability | 3-ch@32 MP (30 fps)/3-ch@24 MP (30fps)/6-ch@16 MP (30fps)/12-ch@8 MP (30fps)/24-ch@4 MP (30fps)/48-ch@2 MP (30fps) *: The length or width of camera resolution (each track) cannot exceed 4096 pixels. |
| Audio Compression | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC/MP2L2/PCM |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz, redundant power supply |
| Consumption | ≤ 75 W (without HDD) |
| Working Temperature | 0 °C to + 50 °C (32 °F to 122 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Chassis | 4U chassis |
| Dimension (W × D × H) | 447 × 489 × 173 mm (17.61" × 19.26" × 6.82") |
| Network Interface | 4, RJ-45 10/100/1000/2500 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Remote Connection | 256 |
| RAID Type | RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10 |
| IP Video Input | 128-ch |
| Incoming Bandwidth | 1024 Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 1024 Mbps |
| Incoming Bandwidth (RAID Mode) | 1024 Mbps |
| Outgoing Bandwidth (RAID mode) | 1024 Mbps |
| HDMI 1 Output | 4K (4096 × 2160)/30 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz |
| HDMI 2 Output | 4K (3840 × 2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz |
| VGA Output | 1920 × 1080/60 Hz |
| DP 1 | 8K (7680 × 4320)/30Hz, 4K (4096×2160)/30 Hz, 4K (3840×2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60Hz |
| DP 2 | 8K (7680 × 4320)/30Hz, 4K (4096×2160)/30 Hz, 4K (3840×2160)/60 Hz, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60Hz |
| Video Output Mode | Provide 4 groups of video outputs. The video outputs in the same group provide simultaneous output, and the video outputs between each group provide independent output. Group 1: HDMI 1/VGA/LCD Group 2: HDMI 2 Group 3: DP 1 Group 4: DP 2 |
| Audio Output | 1-ch, 3.5mm |
| Two-Way Audio | 1-ch, 3.5mm |
| LCD Output | 7-inch LCD touch display (resolution: 1024 × 600) |