
Hikvision
0,00 ₼
| Casing Material | Metal |
| VESA | 800 mm × 600 mm |
| Product Dimension (W × H × D) | 1432.68 mm × 807.72 mm × 80.85 mm (56.4'' × 31.8'' × 3.18'') |
| Package Dimensions (W × H × D) | 1630 mm × 998.5 mm × 275 mm (64.17'' × 39.31'' × 10.83'') |
| Net Weight | 36.0 ± 0.5 kg (79.4 ± 1.1 lb) for single display |
| Gross Weight | Carton with a single display: 46.7 ± 0.5 kg (103.0 ± 1.1 lb) |
| Packing List | LCD display × 1, power cable × 1, network cable × 1, 2-meter HDMI cable × 1, screw × 4, remote control × 1, IR receiver × 1, RS-232 converter × 1, quick start guide (multilingual) × 1, quick start guide (English) × 1, LCD Maintenance Notice × 1 |
| Video & Audio Input | HDMI × 1, DP × 1, VGA × 1, DVI × 1, USB × 1 |
| Video & Audio Output | HDMI × 1, AUDIO OUT x 1 |
| Control Interface | RS-232 IN × 1, RS-232 OUT × 1,IR IN × 1 |
| Screen Size | 65 inch |
| Active Display Area | 1428.48 (H) mm × 803.52 (V) mm |
| Backlight | Direct-lit LED backlight |
| Pixel Pitch | 0.372 mm |
| Physical Seam | 3.5 mm |
| Physical Seam Tolerance | ±0.8 mm |
| Physical Resolution | 3840 × 2160 |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Color Temperature | 10,000 ± 1,000K |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Color Depth | 1.07G |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Response Time | 8 ms |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Surface Treatment | Haze25%, 3H |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
| Power Consumption | ≤ 350 W |
| Standby Consumption | ≤ 0.5 W |
| Working Temperature | 0°C~40°C |
| Working Humidity | 20% RH to80% RH (without condensation) |
| Storage Temperature | -20°C~60°C |
| Storage Humidity | 10% RH to90% RH (without condensation) |
| LCD Technology | ADS |