
Hikvision
0,00 ₼
| ANPR Camera | 3 MP (1/1.8'' GMOS), max. 2064 × 1544 |
| Programming Interface | ONVIF (Version 2.1), ISAPI |
| Lens | CS-Mount, 11 to 40 mm horizontal field: 36.7~11.5°,vertical field:23.9°~7.6°,C-Mount (with adapter ring needed) |
| Operating System | Linux |
| Digital I/O | 4-ch inputs, 6-ch outputs |
| Communication Interface | 2 RJ45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet interfaces |
| Storage | TF card, up to 128 GB |
| GPS | Optional |
| Web Server | Support |
| TCP/IP Server | SDK |
| Time Synchronization | NTP/GPS/Manually |
| Software Update | Web/SDK |
| FTP | FTP, Multiple FTP |
| Standard Protocols | TCP/IP, HTTP, HTTPS, FTP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, IPv6, UDP |
| Serial Port | 3 RS-485 ports, 1 RS-232 port |
| Data Output | SDK/ISAPI |
| Working Distance | Up to 35 m (with 11 to 40 mm focal length) |
| Coverage | 1 lane |
| Detection Sensitivity | 0.99 |
| LPR Accuracy | > 97% |
| LPR Region | Mid-East, Africa, Asia-Pacific, India, America, Europe, Russian-Speaking Countries, UK |
| Supplement Light | Strobe light/Xenon flash light |
| OCR | On-board ANPR engine |
| Frame rate | 50 fps |
| Vehicle Type | Car/Van/Bus/Truck/Others |
| Vehicle Color | Recognizable at daytime only |
| Vehicle Manufacturer | Support |
| Capture Speed Range | 5 to 250 km/h |
| Video Compression | H.265/H.264/MJPEG |
| Streaming | RTSP |
| Certifications | CE, FCC |
| Operating & Storage Temperature | -30 °C to +70 °C(-22 °F to +158 °F),-30 °C ~ 70 °C(-22°F to +158°F ) |
| Operating & Storage Humidity | 5% to 95%@+40 °C (+104 °F), non-condensing |
| Power Supply | 12-24V DC |
| Power Consumption | < 30 W |
| By Video | Continuous video analysis with automatic vehicle detection, even without plate. |
| By External Interfaces | I/O, RS-485 |