
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U、G.711 A、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio Input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Notice capacity | 200 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | 17 |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex) |
| USB | / |
| TF card | Support TF card, up to 128 G |
| Alarm output | 2 |
| Lock control | 2 high/low level relays (3.3V/0V) |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful IPS |
| Resolution | 1024 × 600 |
| Button | 1 physical button |
| Installation | Surface mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 180 mm × 140 mm × 22.4 mm (7.09" × 5.51" × 0.88") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, 1 A, IEEE802.3af, standard PoE |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 8 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Operation system | Linux |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | / |
| Focal length | / |