
Hikvision
0,00 ₼
| Management mode | Web-based GUI, serial interface CLI, centralized management of multiple devices (HCP) |
| Alarm mode | Sound, light, email, web page |
| Log downloading | Download on web page |
| HDMI | Rear × 1 |
| USB | USB 2.0: Front × 2 USB 3.0: Rear × 4 |
| Data network interface | 4 × 2.5G Ethernet interface(4 × GbE or 2 × GbE or 1 × GbE or 2 × 10GbE is extendable) |
| COM | RS-232 serial interface × 1 |
| Management network interface | 1, 1000M Ethernet interface |
| Chassis | 4U |
| Dimension (W × H × D) | 447 × 175 × 787 mm (17.6 × 6.9 × 31.0 in) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 25kg |
| Power Module | Redundant 550W |
| Rated power consumption | Working: ≤ 522W |
| Working humidity | 20% to 80%RH (non-condensing/frozen) |
| Storage humidity | 5% to 90%RH (non-condensing/frozen) |
| HDD Model | Hikvision, HK7230AH, 30TB; |
| Structure | Controller Structure |
| Processor | 64-bit multi-core processor |
| Cache | 8 GB |
| Protocol | RTSP, ONVIF, SDK, ISAPI |
| Video performance | 450-ch (2Mbps) |
| Recording mode | Timing recording, event recording |
| Video protection | Lock key video, ANR, video loss detection and alarm |
| Searching mode | Search by time and event |
| Downloading mode | download by time, download by file |
| HDD slot | 24 (Pre-installed 24 HDDs.) |
| Interface/capacity | SATA/30 TB |
| Hot-swapping | Supported |
| HDD support | Enterprise Hard Disk |
| RAID | VRAID 2.0 |
| Disk management | Disk inspection, alarm and repair |