
Hikvision
0,00 ₼
| Button | 14 physical buttons |
| Installation | Flush mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | IP 65 |
| Working temperature | -40 °C to 55 °C (-40 °F to 135 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 357.3 mm × 124.3 mm × 55.3 mm (14.07" × 4.89" × 2.18") |
| Battery | / |
| Power supply | 12 VDC, 1 A |
| Application environment | Outdoor |
| Power consumption | ≤ 10 W |
| Language | English, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, French, Turkish, Vietnamese, Ukrainian |
| Card type | M1 card |
| User capacity | / |
| Face capacity | / |
| Card capacity | 10000 |
| Linked network camera capacity | 500 |
| Operation system | Linux |
| ROM | 4 GB |
| RAM | 512 MB |
| Processor | Embeded high performance processor |
| Screen size | 3.5-inch |
| Operation method | / |
| Type | Colorful LCD |
| Resolution | 480 × 320 |
| Lens | 2 MP HD camera |
| Resolution | Main stream: 1920 × 1080p, 720 p Sub stream: 640 × 480p |
| FOV | Horizontal: 70°, Vertical: 118°, Diagonal: 132° |
| Wide dynamic range (WDR) | Digital WDR/120 dB |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Video compression standard | H.264 |
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711 U, G.711 A |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 64 Kbps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP |
| Wi-Fi | / |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive |
| TAMPER | 1 |
| Exit button | 2 |
| RS-485 | 1 RS-485 (Half duplex, HIKVISION) |
| USB | / |
| Wiegand | 1 |
| TF card | / |
| Alarm output | 2 |
| Lock control | 2 relays, Max. 30 VDC, 2 A |
| Door contact input | 2 |