
Hikvision
0,00 ₼
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio compression standard | G.711u、G.711a、Opus、AAC-LD、AAC-LC、G.726、G.722.1 |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio compression bitrate | 16/32/64 Kps |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Message capacity | TF card inserted: 200 captured pictures, 200 alarm records Without TF card: 2 MB RAM for picture storage; The storage number is decided by the picture size, 200 alarm records |
| Notice capacity | 200 |
| Linked network camera capacity | 16 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |
| Linked doorphone capacity | / |
| Alarm input | 8 |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100Mbps self-adaptive |
| TAMPER | / |
| RS-485 | 1 |
| USB | / |
| TF card | Support TF card, up to 128 G |
| Alarm output | / |
| Lock control | 4 relays, Max. 30 VDC 1A |
| Power supply output | Max. 12 VDC 0.5 A |
| Debugging port | 1 |
| Relay | 4 |
| Screen size | 7-inch |
| Operation method | Capacitive touch screen |
| Type | Colorful TFT |
| Resolution | 1024*600 |
| Button | / |
| Installation | Flush mounting, surface mounting, table mounting |
| Indicator | / |
| Protective level | / |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (no-condensing) |
| Dimension (W × H × D) | 178.4 mm × 126.4 mm × 21.8 mm (7.02" × 4.98" × 0.86") |
| Battery | / |
| Power supply | IEEE802.3at, Standard PoE,12 VDC, 1.5 A |
| Application environment | Indoor |
| Power consumption | ≤ 12 W |
| Language | English, Arabic, French, Russian, Spanish, Spanish (Latin America), Italian, German, Polish, Turkish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Uzbek, Kazakh, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian, Danish, Slovenian, Slovak, Hebrew, Swedish, Finnish, Mongolian, Vietnamese, Traditional Chinese |
| Material | Plastic casing |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | WiFi 802.11b/g/n |
| Wireless network | 1 RJ-45 10/100Mbps self-adaptive |
| Bluetooth | / |
| 3G/4G | / |
| Zigbee | / |
| Operation system | Embedded Linux operation system |
| ROM | 32 MB |
| RAM | 128 MB |
| Processor | Embedded high performance processor |
| Lens | / |
| Resolution | / |
| FOV | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| Video compression standard | H.265;H.264 |
| Focal length | / |